Decydując się na remont lub wykończenie mieszkania lub innego pomieszczenia stajemy przed zadaniem oszacowania kosztów oraz wyboru odpowiednich technik i materiałów. Z jednej strony mamy obecnie coraz większą możliwość wyboru, a z drugiej strony wybór ten wcale nie jest łatwy właśnie ze względu na mnogość opcji. Ciekawym rozwiązaniem na remont i zagospodarowanie sufitu są powłoki napinane wykonane z tkanin poliestrowych i poliuretanów. Są alternatywą dla osob, które nie boją się nowych rozwiązań i szukają nowoczesnych inspiracji dla swoich ” czterech kątów „. Każda jednak decyzja zostaje podjęta po analizie kosztów jakie zostaną poniesione. Wydatek na sufit napinany zależy od kilku czynników, które zostaną opisane poniżej.
Cena powłok i montażu sufitu napinanego
Cena jaką płacimy za pewne rzeczy dotyczy też wydatków jakich nie poniesiemy na tą rzecz w przyszłości.Takim produktem jest sufit napinany, który zaoszczędzi nam przyszłych wydatków na jego okresowe naprawy i malowanie. Raz rozpięty może bezkosztowo służyć przez długie lata utrzymując wszystkie swoje pierwotne właściwości. Ilość pieniędzy jakie wydamy zależy od rodzaju powłoki sufitu napinanego oraz jego wersji. Jeżeli wybierzemy sufity skomplikowane w wersji 3D lub z dużą ilością punktów świetlnych musimy się liczyć z dużym wydatkiem. Najtańsze są sufity matowe. Wybór kolorystyki nie podnosi kosztów. Oprócz wyboru wariantu sufitu napinanego, co niesie za sobą największą różnicę w cenie wpływ na nią mają sprawy lokalowe. Cena za sufit napinany zawsze pójdzie w górę jeśli sufit będzie podwieszany wyżej niż 3 metry od podłogi. Kształt sufitu ma duże znaczenie. Im więcej wcięć, kątów i załamań tym rząd wydatków będzie większy. Wpływ na cenę ma także rodzaj systemu montażowego. Dotyczy to materiału, z którego wykonane są szyny. Z reguły jest tak, że producent lub sprzedawca przyśle do nas mierniczego, który ściągnie wszystkie miary i kształty. Możemy też wtedy przeglądnąć wzornik pokryć i kolorów oraz wypytać o sprawy techniczne. Na podstawie zebranych informacji firma dokona wyceny. Sprzedawcy zamieszczają na swoich stronach kalkulatory do samodzielnego obliczenia ceny. Jednak ma ona charakter wyłącznie poglądowy, a nie ostateczny. Przyjmuje się, że za metr kwadratowy sufitu napinanego zapłacimy od 60 do 300 zł w zależności od wariantu. Montaż sufitu powinien się zamknąć w granicach do 35 zł za metr ale nie musi to być cena graniczna. Najlepszym sposobem na prześwietlenie cen w internecie jest wpisanie frazy ” sufity napinane – cennik założenia „. Teraz pozostanie nam tylko przeglądać oferty i zadawać pytania fachowcom.
Rozpiętość cen napotkanych w internecie może być duża i dlatego należy dociekać skąd się wzięła. Być może wynika z jakichś szczególnych właściwości, na które warto wydać pieniądze. Trzeba pamiętać przy zakupie sufitu napinanego o sztuce negocjacji. Sprzedawcy zdają sobie sprawę z istniejącej konkurencji więc obniżą cenę by tylko zatrzymać klienta jeśli już się pojawił. Warto też walczyć o rabaty przy pokrywaniu sufitem napinanym większych powierzchni. Dwadzieścia metrów kwadratowych sufitu w jednym lokalu to już powód do obniżki ceny.