uszczelniacz do opon

Skuteczny preparat uszczelniający do kół

Przebicia opon zdarzają się często, zarówno w samochodach jak i w rowerach, zwłaszcza terenowych, które poruszają się po nierównym, niestabilnym terenie pełnym kamieni o ostrych krawędziach. Podczas rekreacyjnej jazdy przebicie opony może spowodować wypadek, a w trakcie pokonywania trudnego terenu, takie uszkodzenie może prowadzić do bardzo poważnych obrażeń i kontuzji. Wymiana opony w warunkach terenowych często jest niemożliwa, dlatego kierowcy i zawodowi rowerzyści stosują bardzo różne metody zabezpieczenia roweru do czasu wymiany opon.

Uszczelniacz do terenowych opon rowerowych

uszczelniacz do oponZe wszystkich preparatów jakie są używane do zminimalizowania efektów przebicia opony, bodaj najczęściej używanymi są substancje doszczelniające. Są to preparaty w formie aerozolu, nakładane bezpośrednio na miejsce w którym opona została przebita lub uszkodzona, i niemal natychmiast zastygają, tworząc elastyczną warstwę izolującą, utrzymującą powietrze we wnętrzu opony do czasu jej naprawy. Dobry uszczelniacz do opon rowerowych pozwala na bezpieczną jazdę do około dwudziestu kilometrów z prędkością nie większą niż czterdzieści kilometrów na godzinę, choć dystans może być znacznie większy jeśli prędkość jazdy będzie odpowiednio mniejsza. Jest to więc doskonałe narzędzie tymczasowe dla zarówno kierowców rekreacyjnych jak i sportowców, gdyż umożliwia bezpieczny i stosunkowo szybki powrót do domu czy miejsca startu, lub też do warsztatu wulkanizacyjnego w którym można naprawić uszkodzoną oponę. Jedynym ograniczeniem jest konieczność aplikacji preparatu na wierzch opony, gdyż tylko wtedy jest on efektywny, zatrzymując powietrze pod wpływem ciśnienia, jakie wywierane jest na zastygnięty preparat. W przypadku przebicia boku opony, zaaplikowanie uszczelniacza zazwyczaj nie pozwala na skuteczne zabezpieczenie opony do czasu wymiany czy naprawy, więc nie jest zalecane przez producentów. Skuteczność preparatu uszczelniającego zależy również od jego rodzaju.

Bardziej profesjonalne uszczelniacze umożliwiają dłuższą jazdę, oraz są one znacznie bardziej odporne na ścieranie i uszkodzenia, mogące całkowicie zniwelować działanie substancji. Preparaty uszczelniające do opon rowerowych są bardzo rozpowszechnionymi narzędziami, dostępnymi w każdym sklepie rowerowym, podobnie jak ich samochodowe odpowiedniki można spotkać w każdym salonie z częściami samochodowymi. Nie są one drogie, dlatego też należą do narzędzi, w które każdy rowerzysta, niezależnie od terenu który preferuje, powinien się zaopatrzyć.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *